Desatero rad pro chov hlodavců

  1. Klec by měla být dostatečně velká.
  2. Je lepší koupit si pár, než jednoho jedince.
  3. Miska na potravu by měla být pevná a odolná.
  4. Vodu dávejte hlodavcům do napáječky na vodu, tu jen tak lehce nepřevrhnou.
  5. Na podestýlku jsou nejlepší hobliny.
  6. Nezapomeňte hlodavcům koupit hračky pro čas her.
  7. Nezapomeňte hlodavcům stravu obohatit čerstvou zeleninou, ovocem a pamlsky.
  8. Tloustnutí může vést ke zdravotním potížím a zkrácení délky života.
  9. I když zvířata nerozumí naší řeči, je důležité na ně mluvit klidným a tichým hlasem, zvláště pokud je bereme do ruky.
  10. Hlodavci potřebují brousit své zuby a k tomu jim postačí větvička z ovocného stromu nebo vrby, případně tvrdé pečivo.

 

Než si pořídíte sobě nebo svým dětem nějakého hlodavce (křečka, činčilu, osmáka, morče apod.) je dobré vědět, jak se o něj starat a také co je potřeba vašemu novému mazlíčkovi pořídit, aby se měl u vás dobře.

 

Jak by měla být klec velká?

Při nákupu klece zohledňujte velikost zvířete a počet zvířat, která budou v kleci bydlet, také vezmete v úvahu materiál a pevnost drátu, ze kterého je klec vyrobena (aby vám ji váš nový hlodavčí kamarád hned ze startu nerozkousal a neutekl). Klec by měla být minimálně půl metrů dlouhá a také široká  aby měli hlodavci dostatek prostoru k běhání a hrám.

 

Jaká podestýlka je nejlepší?

Na podestýlku jsou nejlepší hobliny. Do klece můžete také svým hlodavcům dát písek a nebo noviny.

 

Vhodné krmivo pro hlodavce

Základní složkou potravy téměř všech hlodavců je seno a zelené krmení. Ve zverimexu vám poradí, které krmivo je vhodné právě pro vašeho hlodavce.

 

Pamlsky jako odměna pro vaše mazlíčky

Nezapomeňte hlodavcům stravu obohacovat čerstvou zeleninou, ovocem a pamlsky, nepřehánějte to však. Mohlo by je poté bolet bříško a nebo trápit nadměrná plynatost. Velké množství pamlsků vede také k obezitě, která může zkrátit jejich život.

 

Vhodné doplňky do klece

Chcete-li svému hlodavci vytvořit příjemné bydlení, tak kromě povinných doplňků jako je krmítko, napáječka nebo miska na koupání, mu pořiďte navíc také domeček, kolotoč a prolézačku. Uvidíte, jak bude vaše zvířátko nadšené a s jakou radostí bude vše zkoušet.

 

Doporučujeme

Vyberte si nějaké krmivo či potřebu. Stačí navštívit kategorie HLODAVCI. Více na: http://www.chovatelskepotreby-krmivo.cz/hlodavci-c-31.html

 

Jako podestýlku si zvolte hobliny. Více informací na: http://www.chovatelskepotreby-krmivo.cz/hobliny-lisovane-12-p-238.html

 

Vodu dávejte do napáječky. Vyberte si vhodnou na: http://www.chovatelskepotreby-krmivo.cz/misky-napajecky-drzaky-napajecky-c-31_182_244.html

 

Nezapomeňte také na misku http://www.chovatelskepotreby-krmivo.cz/misky-napajecky-drzaky-misky-c-31_182_243.html

 

Krmivo si můžete vybrat od značek Vitapol, Beaphar, Granum či Vitapol.

http://www.chovatelskepotreby-krmivo.cz/hlodavci-krmiva-c-31_52.html

 

Hlodavci si rádi hrají, pořiďte jim nějakou hračku:

http://www.chovatelskepotreby-krmivo.cz/hlodavci-hracky-c-31_328.html