Jak poznáte kvalitní krmivo pro psy a kočky?

Nabídka suchých kompletních krmiv (granulí) pro kočky a psy je v současnosti velmi bohatá. Jejich kvalita i cena je však velmi rozmanitá, ostatně jako u každého druhu zboží. I zde jsou Vám k dispozici jak produkty prvotřídní kvality, pak slušné střední kvality, ale taktéž kvality mizerné.

 

Podle čeho vybírat?

Zákazník pak stojí před otázkou: vybírat podle ceny, nebo podle dobře promyšlených reklamních sloganů a marketingových kampaní? Anebo dát na rady přátel či sousedů? Nebo čerpat z letitých zkušeností profesionálních chovatelů? Pro běžného spotřebitele je dnes opravdu těžké se správně orientovat a správně si vybrat.

 

Odpověď Vám dá Váš miláček

Jedno je však jisté: jedinou pravdivou odpověď na otázku kvality Vámi vybraného krmiva Vám dá jedině Vaše kočka nebo Váš pes! Pokud krmivo s kvalitou pokulhává, dříve, nebo později se jeho nedostatky projeví na zdraví Vaší kočky či psa.

 

Informace najdete na zadní straně

Rozhodující informace, které vypovídají o skutečné kvalitě krmiva, které právě držíte v rukou, se nachází většinou na zadní straně obalu (pytle). Zde výrobce pod pojmem ?složení? uvádí, které suroviny při výrobě produktu použil.

 

Takový přehled surovin přitom musí každý výrobce vždy uvádět podle hmotnostního podílu suroviny. A to sestupnou řadou, to znamená, od největšího hmotnostního podílu po nejmenší, takže surovina, která je hmotnostně zastoupena nejvíce, stojí pak zákonitě na prvním místě seznamu.

 

Rada na závěr
Vždy si nejdříve prověřte, jaký produkt máte v rukou, zda normální krmivo nebo seniorské krmivo, anebo odlehčené krmivo pro obézní kočky či psy.