Jaký je rozdíl mezi krmivy LEVNÝMI, PRÉMIOVÝMI a SUPERPRÉMIOVÝMI

Ekonomické=Levné

Velkoobchodní cena 1 kg směsi zrnin stojí majitele zverimexu  15 Kč. V hypermarketech koupíte i 10 kg granulí za 150 Kč. Tak si představte, co asi v těch granulích musí být. Dokonce se do nich používá celulóza - papír! Na trávení sojového proteinu, kterým v krmivech této třídy bývá nahrazováno maso, nejsou psi geneticky vybavené, umí z něj využít pouze 1/3.

 

Ekonomická krmiva jsou často pro nás lidi líbivá - odlišně tvarovaná, barevná (obsahují zbytečné odpadní látky) a hlavně jsou kořeněná - což je pro organismus příšerné zlo a prokazatelně zkracuje životnost vnitřních orgánů. Čím nižší je stravitelnost krmiva, tím méně živin je využito a výkaly jsou potom větší, sušší a někdy se může dostavit i zácpa. Krmné dávky potřebujete více. Nevědomky tak do své kočky cpete v ohromném množství  odpadní látky, a to jen proto, aby dostala živiny, které potřebuje. Co investujete do kvalitní stravy, ušetříte mnohokrát na veterináři.

 

Standardní=Prémiové

Ve složení krmiva naleznete na prvním místě maso nebo masovou moučku neurčitého původu. Po tomto krmivu se kočka nevyvine do dokonalé podoby představitele plemene.

 

Superprémiové

Superperémiová krmiva jsou jistotou, že Váš pes dostává to nejlepší a zároveň vše, co potřebuje a zvyšuje se tak i pravděpodobnost dlouhověkosti. Superprémiová krmiva nedokážeme nijak nahradit. V těchto krmivech se nachází kvalitní suroviny. Poznáme to podle toho, že na prvním místě ve složení najdete maso nebo masovou moučku určitého původu - např. kuřecí. Ke kvalitním granulím se už nesmí přidávat doplňky stravy, mohly by způsobit předávkování. Ne všechny doplňkové látky umí organismus při přebytku vyloučit.

 

Proč je důležité krmit superprémiovými krmivy?

Levná krmiva mohou být méně nákladná, ale nemusí to být vždy výhodná koupě a nemohou poskytovat optimální živiny. Prvotřídní krmiva dávají smysl jak výživně (protože obsahují vysoce kvalitní složky) tak i ekonomicky, protože dodávají:

100% kompletní a vyváženou stravu

Vysokou hustotu živin a energie, přeměněnou v malé množství krmných dávek

Stabilní skladbu složek

 

Proč se vyplatí investovat do superprémiových krmiv?
Investice do prvotřídního krmiva může zpočátku být větší z hlediska ceny za balení, protože však obsahují vysokou hustotu živin, váš pes bude potřebovat menší dávku, která vyváží vysokou cenu balení. Na základě ceny denní krmné dávky si spočítejte, kolik vás bude stát jeden den oproti ceně za celé balení.

 

Proč se nevyplatí investovat do levných krmiv?

U levných krmiv je kladen důraz na cenu výroby a jednotlivých složek. Dvě balení stejného levného krmiva mohou mít rozdílné složení a jiné hladiny složek. A ještě, tyto složky se velmi výrazně liší v jejich stravitelnosti a to znamená, že pes bude muset, oproti prvotřídním krmivům,  sníst mnohem více tohoto krmiva k pokrytí svých potřeb.

 

Dejte Vašemu psovi kvalitní krmivo

Když už jste se rozhodl pro prvotřídní krmivo, můžete si vybrat druh krmiva vhodný pro vaše štěně. Prvotřídní granulovaná krmiva pro psy vám dají tu nejlepší hodnotu a pohodlí a při tom dodáváte vašemu psovi vysoce kvalitní krmivo. Prvotřídní granulovaná krmiva jsou na trhu v mnoha velikostech balení a mnoha druzích, různých pro věk a aktivitu psa. Suchá krmiva také pomáhají udržovat čisté zuby a zůstávají čerstvá po dlouhé období (v případě správného skladování).