Proč, jak a kdy přejít na krmivo pro dospělé psy?

Proč přejít na krmiva pro dospělé psy?
Jak rychle vaše štěně dopěje, tak rychle vyroste ze specifických potřeb a zvyklostí malého štěněte. Jeho potřeba živin přiměřená pro jeho nové tělo je právě v krmivech pro dospělé psy.

 

Ačkoliv vaše štěně vyrostlo ve zdravého dospělého psa, dobrá výživa je stále důležitá. Většina veterinářů souhlasí s krmením kompletní a vyváženou prvotřídní stravou, která podporuje dlouhý, zdravý život.

Přechod na krmivo pro dospělé psy je, když štěně úplně vyroste, tak je správný čas změnit stravu.


Jak přejít na krmivo pro dospělé psy?

 

Den 1

Naplňte misku 75% krmiva pro štěňata a doplňte 25% krmiva pro dospělé psy

Den 2

Namíchejte směs v poměru 50/50


Den 3

Naplňte misku 25% krmiva pro štěňata a doplňte 75% krmiva pro dospělé psy

 

Den 4

Krmte 100% dávky krmiva pro dospělé psy

 

K určení množství denní krmné dávky si přečtěte údaje na obalu krmiva.

V případě, že chcete zjistit zda má váš pes správnou, zdravou hmotnost, přiložte ruku na jeho bok. Jestliže cítíte jeho žebra, je to v pořádku. Nebo když stojíte přímo nad ním a díváte se na něj, měli byste vidět přechod mezi hrudníkem a pasem.

 

V případě, že nabírá, nebo ubývá na hmotnosti nepatrně snižte, nebo zvyšte denní dávku krmiva zvažte ho další týden znovu. Jestliže máte zvláštní starosti ohledně váhy psa, řekněte to svému veterináři. On může odhadnout potřeby právě vašeho psa a doporučit dávkování krmiva.

 

Kdy přejít na krmivo pro dospělé psy?
Přechod na krmivo pro dospělé psy by měl být v době, kdy štěně přestane růst (v závislosti na plemenu mezi 12-24 měsíci). Např. malá plemena psů dospívají mnohem dříve než plemena velkých psů. Následujte tato doporučení:

 

Malá plemena psů (do 10 kg v dospělosti) jsou obvykle připravena na přechod na krmivo pro dospělé psy ve věku 12 měsíců.

Střední plemena psů (od 10 kg do 25 kg v dospělosti) jsou také dospělé ve věku 12 měsíců.

Velká plemena psů (nad 25 kg v dospělosti) jsou připraveny na přechod ve věku 12-24 měsíců.